Ahus utdanningsdag 2026

Akershus universitetssykehus sitt utdanningsutvalg inviterer for aller første gang til Ahus utdanningsdag 20. mai 2026!

Arrangementet finner sted på Ahus Nordbyhagen, i auditoriet frontbygget. Vi ønsker å samle ansatte, studenter og samarbeidspartnere til en inspirerende dag.

Dagen gir en unik mulighet til å få presentert bredden i ph.d.- og masteroppgavene som utvikles og skjer tett på praksis ved sykehuset. Dette vil bidra til å synliggjøre engasjementet og kvaliteten i utdanningsarbeidet på Ahus.

Vi ønsker i tillegg med dagen å fremheve samarbeidet mellom Ahus og utdanningsinstitusjonene OsloMet, Lovisenberg diakonale høgskole og Universitetet i Oslo, som kan bidra til tettere dialog og felles utvikling.

Kandidatene til Ahus utdanningspris 2026 gis anledning til å presentere sitt arbeid.

Program for dagen kommer.

Arrangør
Akershus universitetssykehus ved Ahus utdanningsutvalg.

Målgruppe
Målgruppen for dagen er alle som er interessert i utdanning​, egne ansatte​, studenter på sykehuset​, samarbeidende kommuner og bydeler,​ og utdanningsinstitusjoner.

Mål for arrangementet
Målet med utdanningsdagen er å løfte frem utdanning som er en av sykehusets kjerneoppgaver, og skape en felles arena hvor vi viser frem noe av det gode som skjer på utdanningsfeltet – både i dag og for fremtiden.

Påmeldingsfrist
04. mai 2026 kl 00.00

Pris for arrangementet
Arrangementet er gratis

Kontaktperson for arrangementet
Ann-Helen Haugen (ann-helen.haugen@ahus.no)

Bevertning
Det serveres enkel lunsj ved oppstart samt kaffe/te

For å se og bruke påmeldingsløsningen må du godkjenne cookies. Vennligst sjekk cookies-innstillingene dine via symbolet nede til venstre på siden.
For oppskrift – se her (pdf)

20. mai 2026
11:15 - 15:30
Akershus universitetssykehus Sykehusveien 25 1478 Nordbyhagen Auditoriet frontbygget