Logg inn eller lag ny bruker for å legge til som favoritt
Medisinsk avdeling, 11A –Hjerte og lunge
Her finner du informasjon for deg som skal være i praksis ved 11A.
Foto: ShutterstockOm avdelingen
Medisinsk avdeling 11A ligger i 11.etasje. Vi har totalt 20 senger og er delt inn i to faggrupper, hjerte (blå) og lunge (gul). I tillegg har vi pasienter som kommer inn under kategorien generell medisin.
Noen av de vanligste diagnosene på 11A:
- NSTEMI/STEMI
- Angina
- Rytmeforstyrrelser
- Hjertesvikt
- KOLS/astma
- Cancer pulm
- Pleuravæske og medisinske pneumothorax
- Pneumoni
- DVT/lungeemboli
Praktisk informasjon
Vi er en studenttett post og har studenter fire runder i året. Studentene har hovedveileder som følger tett opp sammen med primær – og sekundærveileder.
Det blir arrangert en felles undervisningsdag for alle studenter på Sykehuset innlandet Lillehammer. Deretter blir du tatt imot av hovedveilederen med eget opplegg resten av dagen, og på 2.introdag. Turnus blir lagt opp etter turnusen til veilederne. Er det noen hensyn som bør tas ønsker vi å få beskjed så fort det lar seg gjøre.
Det er viktig at du reflekterer over de læringsbehovene du har. Søk veiledning – da kan vi legge forholdene til rette på praksisplassen slik at du mestrer arbeidsdagen og blir trygg i din utførelse av sykepleie.
Det er en glede å få ønske deg velkommen som student hos oss på 11A!


